Samochód - karoseria
Moto,  Pokrowce,  Porady

Dbanie o karoserię, a powłoka ceramiczna

Czy warto zakupić powłokę ceramiczną? Czym ona właściwie jest? I dlaczego pojemniczki są tak małe, a cena tak wysoka? W tym poście przyjrzymy się realiom ceramicznej powłoki.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Technologia ceramiki 9H pierwotnie była zaprojektowana dla przemysłu naftowego. Jednak bardzo szybko rozszerzyła się w branży motoryzacyjnej. Czym jest powłoka ceramiczna? Najprostszym sposobem, aby to zrozumieć, jest potraktowanie tego produktu jako drugiej warstwy skóry samochodu lub warstwę ochronną lakieru samochodowego.

W powłokach wykorzystywana jest nanotechnologia. Czyli zasadniczo są to małe cząsteczki, które tworzą bardzo cienką warstwę. Całkowicie niewidoczną dla oka. Ponieważ cząsteczki te są tak małe, po nałożeniu na powierzchnię auta, bardzo dobre wnikają we wszystkie miejsca karoserii. To również jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego produkty te są tak drogie, a ich buteleczki są tak małe. Otóż cząsteczki te są tak małe, że zwykle 30 ml jest zupełnie wystarczające do zadbania o karoserię jednego auta.

Dlaczego warto kupić powłokę ceramiczną, dbając o karoserię auta?

Chcesz, aby Twój samochód wyglądał tak, jak w dniu jego zakupu? Jednak pomimo wielu wysiłków związanych z jego utrzymaniem i myciem, zadrapania, plamy są coraz bardziej widoczne? Lakier zaczyna matowieć i blaknąć od słońca?

Dzięki powłoce ceramicznej karoseria auta jest odporna na promieniowanie UV, zadrapania, chemikalia, czy też ekstremalne ciepło. Co istotne, powłoka nano ceramiczna nie zmywa się pod wpływem częstego czyszczenia, czy też deszczu. To inwestycja na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *