Samochód wgniecenie
Moto,  Porady

Rodzaje uszkodzeń karoserii

Wypadki na drogach są nieuniknione. Za każdym razem, gdy wsiadasz za kółko, istnieje możliwość wgniecenia błotnika, zarysowania lub nawet gorzej. Jakie jeszcze inne sytuacje mogą mieć wpływ na stan karoserii Twojego auta? Oto jedne z najczęstszych rodzajów uszkodzeń karoserii.

Pogoda

Nawet jeśli masz przydomowy garaż, często samochód stoi na zewnątrz. Od codziennej jazdy, po parkowanie w centrach handlowych, czy też w pracy. Przez cały ten czas auto jest narażone na słońce, śnieg, deszcz, a nawet grad. Wilgoć jest wylęgarnią korozji i rdzy. A promienie słoneczne uszkadzają lakier. Proces ten jest bardzo powolny. Przez co wielu właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zarysowania

Wielu z nas doświadczyło frustracji związanej ze znalezienie zarysowania przez uderzenie drzwiami innego pojazdu lub wózkiem na parkingu. Takie miejsca z pewnością są niebezpiecznie i ryzykowne, jeśli chodzi o zarysowania. Jeśli rysa jest wystarczająco mała, można ją przetrzeć i wygładzić. Jednak większe zarysowania mogą wymagać bardziej skomplikowanych napraw. A co za tym idzie znacznie droższych.

Wgniecenia

Wgniecenia nierzadko wyglądają bardzo nieestetycznie. Jednak zwykle można je dość łatwo naprawić. Niezależnie czy powstały na skutek starcia z wózkiem sklepowym podczas zakupów, czy też innym samochodem. Wiele wgnieceń jest naprawianych za pomocą specjalnych urządzeń. Jeśli nie ma uszkodzeń lakieru, blacharz może usunąć wgniecenie metodą PDR.

Kolizje

Kolizje samochodowe powodują największe wgniecenia, zadrapania i uszkodzenia ze wszystkich powyższych ryzyk. Mogą powodować uszkodzenia konstrukcyjne. Na przykład wygiętej ramy. W takim przypadku blacharz może skorzystać z maszyn wspomaganych komputerowo.

Skontaktuj się z MKN-MOTO

Niestety niekorzystny wpływ pogody, wypadki, czy też przypadkowe uderzenia mają negatywny wpływ na karoserię Twojego auta. Jednak przed niektórymi z nich możesz się ustrzec. Możesz zakupić pokrowiec na samochód, parkować w bezpiecznych miejscach, czy też zadbać o wnętrze pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *