Samochód
Moto,  Pokrowce,  Porady

3 niedrogie sposoby na poprawę stanu karoserii, które pomogą w szybszej sprzedaży auta

Myślisz o sprzedaży samochodu? Wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że auta z dnia na dzień tracą na wartości. Od momentu, gdy po raz pierwszy wyjedziemy z salonu, czy też zakupimy od poprzedniego właściciela — ich wartość spada. Nawet jeśli rozpieszczamy swoje auto i ich karoserię nie możemy w pełni powstrzymać tego procesu. Możemy natomiast go spowolnić. A tym samym uzyskać zadowalającą cenę ze sprzedaży pojazdu.

Wgniecenia i zadrapania

Do spadku wartości samochodu przyczynia się jego estetyka zewnętrzna. Bardzo powszechne są wgniecenia i zadrapania aut. Jednak ich naprawa, to łatwy sposób na zwiększenie szans na wynegocjowanie atrakcyjnej ceny.

Stan lakieru

Łuszczenie, czy też odpryskiwanie lakieru również często są przyczynami zaniżonej ceny sprzedaży. Zatem lakierowanie może sprawić, że 20-letni samochód znów będzie wyglądał atrakcyjnie. I nawet ponad dwukrotnie możesz zwiększyć zwrot z tej inwestycji. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na niestandardowy kolor, taka zmiana często pomaga znacznie szybciej sprzedać auto.

Rdza

Rdza na pojeździe to bardzo częste zjawisko. Szczególnie w starszych pojazdach lub tych z produkcyjnymi wadami. Jednak tego problemu można łatwo uniknąć. Dzięki dbaniu o stan karoserii i ewentualnemu pozbyciu się rdzy Twoje auto może wyglądać atrakcyjniej. W codziennej pielęgnacji pamiętaj o umyciu opon oraz powierzchni wokół nich. Często gromadzą się tam zanieczyszczenia, które mogą ścierać powłoki odporne na rdzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *