Samochód
Moto,  Pokrowce,  Porady

Dbanie o samochód z silnikiem Diesla

Dbanie o samochód jest bardzo ważne — niezależnie od tego, jaki rodzaj silnika posiadasz. Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci przedłużyć żywotność samochodu z silnikiem wysokoprężnym.

2 najważniejsze wskazówki dotyczące dbania o samochód z silnikiem Diesla

Poniżej wymieniliśmy najważniejsze wskazówki. Dzięki temu Twój samochód zawsze będzie przygotowany do bezpiecznej jazdy. Jak sprawić, by silnik Diesla służył przez bardzo długi czas?

Kontrola ilości paliwa w zbiorniku

Złotą zasadą dbania o samochód z silnikiem Diesla jest kontrola paliwa. O co dokładniej chodzi? Otóż nigdy nie należy pozwalać na to, aby silnik ten pracował “na sucho”. Wynika to z faktu, że pompa paliwa może przestać działać.

Z powodu pustego zbiornika paliwa, istnieje również bardzo poważne ryzyko, że wnętrze silnika oraz inne elementy rdzewieją. Dlatego zawsze przechowuj w bagażniku choć 4 litry paliwa, jeśli masz auto napędzane tym silnikiem.

Ponadto, aby zachować dobrą jakość paliwa, należy regularnie przeprowadzać wymianę filtrów paliwa. Dokonaj zmiany zgodnie z zaleceniami wymienionymi w instrukcji obsługi pojazdu. Warto pamiętać również o jakości samego paliwa.

Wymiana oleju silnikowego

Staraj się wymieniać olej silnikowy raz w roku lub po przejechaniu 15 000 km. Ponadto zawsze kupuj olej silnikowy wysokiej jakości. Dzięki temu zapewnisz silnikowi odpowiednią wydajność. Używanie tego samego oleju silnikowego przez bardzo długi czas może powodować jego wysychanie i poważne problemy z silnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *