Ferrari
Moto,  Newsy

Ferrari 250 GT Lusso — krótki kawałek znakomitej historii motoryzacyjnej

Ferrari cieszy się renomą dzięki imponującej linii samochodów. Są one nie tylko szybkie, ale także niebanalne w swoim wyglądzie. Marka ta ma długą historię w motoryzacji. Tworzy błyskawiczne piękności. W latach 1963-1964 ten włoski producent samochodów wprowadził jeden z najpiękniejszych modeli, jakie kiedykolwiek wyprodukowano — Ferrari 250 GT Lusso. Jaka jest jego historia? Sprawdźmy!

Historia motoryzacji — Ferrari 250 GT Lusso

Ferrari 250 GT Lusso został zaprojektowany przez legendarnego konstruktora. Nie został on zaprojektowany do wyścigów torowych. To zdecydowanie jeden z najpiękniejszych samochodów Ferrari. Jeśli nie w całej historii motoryzacji. Wiele znanych osobistości i celebrytów skorzystało z okazji, by posiadać to cacko. A właścicielami 250 GT Lusso byli między innymi muzyk Eric Clapton, czy też aktor Steve McQueen.

Maska, drzwi i pokrywa bagażnika tego samochodu została wykonana z lżejszego aluminium. 250 GT Lusso to również pierwszy model Ferrari, w którym zastosowano spoilery, wykończone tylną częścią hatchback.

Cudownie jest również zaprojektowane wnętrze tego auta. Lusso jest bardziej przestronny w porównaniu do wcześniejszych 250 GT. Głównie dlatego, że silnik w tym modelu znajduje się głębiej, z przodu samochodu. Wtedy był to raczej nietypowy wybór dokonany przez włoskiego producenta. Wówczas znany był z utrzymywania dłuższego przodu. Wnętrza oczywiście zostały pokryte miękką, luksusową skórą. W końcu po włosku słowo “lusso” oznacza luksus. Zdecydowanie trafna nazwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *