Karoseria
Moto,  Pokrowce,  Porady

Wskazówki dotyczące dbania o karoserię auta latem

W końcu nadchodzi lato. Często oznacza to długie podróże autem. Dlatego kierowcy zwracają wtedy szczególną uwagę na stan techniczny pojazdu, czy też opony. Niestety rzadko kiedy myślą o dbaniu o karoserię. Co również może być niebezpieczne podczas podróży.

Dlaczego dbanie o karoserię latem jest tak ważne?

Przede wszystkim nieskazitelny wygląd jest estetyczny. Co pomaga zachować wartość rynkową auta. Po drugie — i najważniejsze — wszelkie uszkodzenia karoserii, bez względu na ich wielkość, mogą prowadzić do poważnych szkód. Zarówno w perspektywie krótko, jak i długoterminowej.

W najgorętszych miesiącach zewnętrzna część samochodu jest narażona na działanie słońca, owady, piasek i inne, szkodliwe zanieczyszczenia. Dlatego w tych miesiącach szczególnie zaleca się zadbanie o karoserię. A zrobienie tego wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że poznasz kilka, podstawowych wskazówek.

Unikaj parkowania samochodu na słońcu

Chociaż lakiery samochodowe są coraz bardziej odporne, nadal mogą pogarszać się i tracić pierwotną barwę i intensywność. Jednym z czynników przyspieszających pogorszenie się stanu lakieru jest zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne. Dlatego, o ile to możliwe, zaparkuj samochód pod dachem lub przykryj go pokrowcem samochodowym.

Czyszczenie auta z piasku

Latem niemal nieuniknione jest, że suchy piasek dotrze do nadwozia samochodu. Usunięcie go nie jest trudne. Jednak musisz być przy tym ostrożny, ponieważ ryzyko zarysowania lakieru jest wtedy znacznie większe.

Częste mycie auta

Poważne zagrożenie dla lakieru pojazdu to saletra. To bardzo korozyjny pierwiastek, który często występuje wzdłuż wybrzeża. Dlatego, jeśli spędzasz wakacje w takim rejonie, cotygodniowe mycie samochodu usunie wszelkie pozostałości tego pierwiastka. Najlepiej myć auto ręcznie i wytrzeć suchą szmatką w cieniu. Dzięki temu unikniesz poważnych problemów z autem w przyszłości.

Co więcej, wiele komarów i małych owadów osadza się na samochodzie. Nie pozwól, by przesiadywały one zbyt długo. Tutaj również przydatny jest pokrowiec samochodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *